Najčastejšie otázky2019-01-06T12:31:18+02:00

Často kladené otázky

Áno, ultrazvuková liposukcia VASER Lipo® to umožňuje, pretože sa vykonáva aj v celkovej anestézii. Vždy je ale nutná konzultácia s lekárom, ktorý Vám doporučí to najlepšie riešenie. Zároveň zváži, koľko tuku je možné počas zákroku odsať. V lokálnej anestézii možno spravidla odsať len jednu oblasť, prípadne dve menšie.

Dĺžka rekonvalescencie závisí od rozsahu zákroku, od množstva odsatého tuku a na počte oblastí, ktoré boli v rámci jedného zákroku odsávané. Výhodou liposukcie VASER Lipo® je výrazne kratšia doba rekonvalescencie, pretože pri zákroku nie sú vďaka ultrazvuku zasiahnuté okolité tkanivá. Opuchy, modriny a hojenie má v porovnaní s klasickou liposukciou, omnoho miernejší priebeh vďaka použitiu patentovanej ultrazvukovej technológie Vaserlipo, ktorá tuk v oblasti najskôr jemne rozvlní a predchádza tak traumatizácii podkožia. Návrat do bežných aktivít je možný takmer okamžite – už po dvoch dňoch sa môžete vrátiť do zamestnania. Výsledky sú vo väčšine prípadov viditeľné ihneď po zákroku, konečný výsledok je možné hodnotiť za tri mesiace.

Tukové bunky nemajú schopnosť sa množiť, iba zväčšujú alebo zmenšujú svoj objem. Liposukciou dôjde v problematickej oblasti

k redukcii počtu tukových buniek, ktoré sa už znova nevytvoria. Metabolizmus v tele zostáva po zákroku rovnaký ako pred ním.

Ak príjmete potravou viac energie, než ju vydáte, začne sa tuk samozrejme ukladať. Zväčšujú sa iba tie tukové bunky, ktoré po liposukcii v tele zostali. Z tohto dôvodu Vám postava zostane súmerná, aj keď priberiete. Pokiaľ si však človek chce udržať štíhlu líniu, je potrebné strážiť si zdravú životosprávu aj po zákroku. Dôležitý je však aj pravidelný pohyb.

Samozrejme, táto metóda je vhodná ako pre ženy, tak pre mužov. Navyše v poslednej dobe dochádza k zvýšenému záujmu mužov o liposukciu brucha a pŕs. Práve muži ocenia spevnenie a vypnutie pokožky v operovanej oblasti, ku ktorému pri ultrazvukovej liposukcie VASER Lipo® dochádza.
Ultrazvuková liposukcia VASER Lipo® je k telu najšetrnejšia. Ultrazvukové vlny, pôsobia iba na tukové bunky. Nie sú tak poškodené okolité tkanivá, nedochádza ku krvácaniu, odsáva sa čistý tuk. Netvoria sa opuchy, ani modriny. Výrazne sa znižuje bolestivosť po zákroku a aj doba celkovej rekonvalescencie. Obrovskou výhodou oproti iným technikám je spevnenie a vypnutie pokožky v operovanej oblasti. Veľmi pekné výsledky sú aj v drobných oblastiach, ako sú paže, kolená, podbradok.

Máte otázky týkajúce sa VASER Lipo® ?
Napíšte nám na recepcia@envyclinic.sk

Opýtajte sa

Všetky otázky týkajúce sa VASER Lipo® vám radi zodpovieme.

Táto stránka používa cookies Ok