Všetko o zákroku2020-12-03T22:02:50+02:00

Pre koho je Vaser Lipo® vhodná?

Ultrazvuková liposukcia VASER Lipo® pomáha ženám i mužom zbaviť sa nadbytočného tuku
v problematických oblastiach, ktorého sa nemôžu zbaviť ani diétami, ani cvičením. Je však dôležité pripomenúť, že VASER Lipo® nie je vhodná pre obéznych ľudí. Je riešením pre ľudí, ktorí usilujú o korekciu postavy. V ideálnom prípade by teda postava mala byť celkovo štíhla,
s tukom usadeným iba v určitých oblastiach. Nevyhnutnou podmienkou pre podstúpenie ultrazvukovej liposukcie je tiež dobrý zdravotný stav a predchádzajúce vyšetrenia.Každý takýto zákrok je preto veľmi dobre zvážiť.

Predoperačné vyšetrenia

Pred zákrokom je potrebné vykonať interné predoperačné vyšetrenie spolu s odbermi krvi
a moču.

Deň pred zákrokom

Neodporúča sa jesť ťažké jedlá alebo jedlá s veľkým obsahom vlákniny. Je potrebné vypiť aspoň 2 – 3 litre tekutín. Konzumácia alkoholu a tabakových výrobkov sa neodporúča.

Priebeh zákroku

Ošetrovaná oblasť sa najprv napustí špeciálnym roztokom, ktorý vďaka lokálnemu anestetiku znecitliví kožu a podkožie. Následne sa operatér dostane do podkožia tenkou kanylou cez malý kožný rez. Pôsobením ultrazvuku sa tukové bunky premenia na emulziu a odsajú sa.

Po zákroku sa drobné ranky po vpichoch ošetria a pacient si oblieka špeciálne
kompresívne prádlo. Drobné ranky sa nešijú, ale prelepujú sa steri-stripom počas doby 5 – 7 dní, pokiaľ sa ranky uzatvoria samé. Po zahojení budú nebadateľné.

Výsledky ultrazvukovej liposukcie sú viditeľné bezprostredne po zákroku, avšak časom
sa ešte zlepšujú – je to spôsobené postupným hojením tkaniva v operovanej oblasti.
Konečný výsledok sa dostaví v priebehu 3 – 4 mesiacov.

Špeciálna starostlivosť po zákroku

Po zákroku sa odporúča krátka doba odpočinku približne 12 hodín. Návrat do zamestnania
je možný po 2 dňoch. V nasledujúcich 2 – 3 týždňoch je potrebné sa vyhýbať namáhavejším aktivitám.

Starostlivosť o kožu

Z malých raniek bude 14 – 48 hodín vytekať zvyšná tekutina, ktorá bola napustená do operovanej oblasti. Ranky sú prelepené náplasťovými stehmi (steri-strip) a sterilným gázovým štvorčekom. Po 24 hodinách je potrebné štvorček odlepiť a v prípade potreby, ak by z rán vytekala tekutina naďalej, vymeniť za nový. V prípade, ak sa odlepia aj náplasťové stehy, je potrebné ranu vydezinfikovať a prelepiť novými steri-stripmi, ktoré sú súčasťou pooperačného balíčka, ktorý dostanete.

Pooperačná bolesť

V prípade výskytu bolesti odporúčame použiť analgetiká (lieky od bolesti) podľa odporúčania lekára.

Elastické prádlo

Nesmie sa do 24 hodín od ukončenia liposukcie vyzliekať! Prádlo je špeciálne vyrobené tak, aby si ho klinent/ka počas použitia toalety nemusel/a vyzliekať. Po 24 hodinách od konca operácie je nutné odlepiť gázy z rán a osprchovať sa. Sprchovať sa je možné aj cez steri-stripy na ranách. Ak by sa steri-stripy odlepili, zalepte si rany s novými podľa inštrukcií. Použité prádlo vyperte a vysušte. Prádlo odporúčame nosiť denne 24 hodín – pri menších liposukciách 14 dní, pri väčších liposukciách a nad 45 rokov klienta 3 týždne. Po uplynutí 3 týždňov odporúčame nosiť elastické prádlo 8 – 10 hodín denne po dobu 1 až 1,5 mesiaca.

Denné aktivity

Po zákroku a v deň návratu z kliniky domov odporúčame zostať v kľude a oddychovať. Prvý deň po výkone je možné vykonávať bežné denné činnosti. Na 3. – 4. deň po zákroku je možné ísť do zamestnania.

Hojenie

Neužívajte ešte niekoľko dní po zákroku lieky obsahujúce Ibuprofen a tiež Acylpirín alebo Warfarin – zvyšuje sa pooperačné riziko vzniku modrín.

Kúpanie

Odporúčame minimálne týždeň po výkone iba sprchovanie, kúpanie je vhodné až po zahojení rán. Rany treba po sprchovaní dobre osušiť, v prípade začervenania lokálne dezinfikovať.

Aké partie môžu byť
ošetrené s VASER Lipo®?

Klinika ENVY ponúka ošetrenie vybraných oblastí. Ultrazvuková liposukcia VASER Lipo® umožňuje odsatie aj viacerých oblastí naraz. V tomto prípade
je možné ju vykonať aj v celkovej anestézii.

Objednať
  • VASER Lipo® brucha
  • VASER Lipo® zadku
  • VASER Lipo® stehien
  • VASER Lipo® bokov
  • VASER Lipo® paží
  • VASER Lipo® podbradku
  • VASER Lipo® kolien
Pred zákrokomPo zákroku
posúvajte a uvidíte zmenu

VASER Lipo® spodnej časti brucha

Pacientovi bolo odobratých 700 ml tukovej tekutiny z oblasti brucha.

posúvajte a uvidíte zmenu

VASER Lipo® spodnej časti brucha

Pacientke bolo odobratých 580 ml tukovej tekutiny  z oblasti brucha.

Pred zákrokomPo zákroku
kliknite pre spustenie videa

VASER Lipo® spodnej časti brucha

Pozrite si ako sa nechcených tukových vankúšikov zbavil módny návrhár Libor Komosný

Opýtajte sa

Všetky otázky týkajúce sa VASER Lipo® vám radi zodpovieme.

Táto stránka používa cookies Ok